שיטות טיפול בלייזר

לאחר בדיקת ההתאמה וקבלת הנתונים המדוייקים של מבנה העין, עובי הקרנית, מספר המשקפיים האובייקטיבי, מספר הצילינדר ונתונים רפואים נוספים, הרופא ימליץ לכם על שיטת הטיפול להסרת משקפיים המותאמת לכם באופן אישי.

התאמה מדוייקת של שיטת הטיפול לנתוני העין שהתקבלו בבדיקת ההתתאמה היא המפתח להשגת התוצאות של איכות ראייה טובה לאחר הניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

 

במהלך השנים פותחו מספר טכניקות של ניתוחי עיניים:

 

ניתוח הלאסיק (LASIK): בניתוח הלאסיק משמש מכשיר בשם מיקרוקרטום כדי ליצור "מתלה" עגול בקרנית. ההמנתח מסיט את חלקה העליון של הקרנית ומשייף את השכבה שנחשפה באמצעות קרן לייזר קרה. לאחר מכן מחזיר המנתח את השכבה שהוסטה, והיא מתאחה תוך ימים אחדים. בשיטה זו מושגת תוצאה מהירה של חדות ראיה בזמן החלמה קצר ביותר.

 

PRK: השיטה הנפוצה ביותר והוותיקה ביותר של ניתוחי עיניים בלייזר. היא משמשת לתיקון לקויי ראייה קלים עד בינוניים. בטכניקה זאת משייפים באמצעות קרן הלייזר את החלק העליון של הקרנית. אם היא מתבצעת בעזרת הטכניקה של הלייזרים החדישים היא מדויקת מאד ומביאה לתוצאות טובות. השיטה היא פשוטה, מדויקת ואינה מלווה בטראומה. היא אינה כוללת חיתוך של ממש כמו בשיטות הלאסיק והאינטרלאסיק.

 

ניתוח לאסק(LASEK): שיטת ה-LASEK מומלצת למי שהקרנית שלו דקה מהרגיל או למי שזקוק לתיקון של מספרים גבוהים מהרגיל. בנוסף לפרמטרים נוספים המשוכללים בהחלטה הסופית כגון: גודל אישון, מבנה טופוגרפיה של הקרנית ואפילו עיסוק ותחביבים של הלקוח. עמוק הטיפול כולו עד כשתי עשיריות המ"מ .

כל שלבי הטיפול נעשים על ידי מכשיר הלייזר באופן אוטומטי ללא חיתוך רקמה.

בשלב ראשון מוסרת השכבה העליונה הדקיקה של הקרנית הנקראת אפיטל, מתחת לה מתבצע טיפול הלייזר.

לאחר הטיפול מוצמדת עדשת מגע טיפולית והשכבה הדקיקה שהוסרה מתחדשת תוך 3-7 ימים.

יתרונה של שיטת ה-LASEK היא בעומק טיפול שטחי יותר ובבטיחות מכסימלית גבוהה יותר בהשוואה ללאסיק, אך לעומתו כרוכה בתהליך ההחלמה שעשוי להמשך מספר ימים ומלווה לעיתים בכאבים המטופלים היטב על ידי ממשככי כאבים.

בשל יתרונות אלו של השיטה היא תופסת מקום הולך ונרחב בתיקוני הראיה בלייזר בעולם, מנתחים רבים עוברים לנתח בעיקר בשיטת ה-LASEK וזונחים את השיטות האחרות, בשל הבטיחות המושלמת של שיטה זו

הדיוק במיקום הטיפול נעשה על ידי התאמה ממוחשבת ואוטומטית של איזור הטיפול למרכז האישון הטבעי.

בנוסף שיטה זו מומלצת לעוסקים בספורט אתגרי, או לבעלי מקצועות שבהם יש סיכוי למכות באזור הפנים, מכיוון שהעין לאחר הניתוח יותר חזקה ועמידה לחבלות מאשר עין שעברה ניתוח לייזר בכל שיטה אחרת כגון לאסיק או אינטראלאסיק.

 

בנוסף לניתוח הסרת המשקפיים, משמש מכשיר הלייזר לשורת טיפולי עיניים אחרים, ומחליף פרוצדורות כירורגיות אשר היו בעבר מסובכות יותר כמו: ניתוחי קטראקט וטיפולים בקטראקט משני, טיפול בגלאוקומה- עליית הלחץ התוך עיני, טיפול בכלי דם קטנים בתוך העין הנפגעים כתוצאה מיתר לחץ דם או מסוכרת ועוד.

 

טיפול להסרת משקפיים עורך דקות אחדות. בסוף הניתוח תזכו לראייה משופרת ללא כל צורך בהרכבת עדשות מגע או משקפיים, חשוב לציין, שניתוח זה אינו מבטיח ראיית 6/6, אלא ראייה אופטימלית ללא משקפיים לפי נתונים של כל מטופל באופן שונה.

תוצאותיו הסופיות של הניתוח יתקבלו באופן סופי מספר שבועות לאחר הניתוח, אך השיפור בראייה יורגש כבר בימים הראשונים שלאחר הניתוח.

הניתוח מתאים בעיקר לקצרי רואי עם צילינדר או בעלדיו ורחקי רואי. הניתוח אינו מתאים לנשים בהריון או נשים מניקות, וגם לא למי שראייתו השתנתה במהלך השנה האחרונה, ניתוח זה מתבצע לבני 18 ומעלה בלבד.

4 thoughts on “שיטות טיפול בלייזר”

 1. היי,
  אם את חולמת על עור פנים יותר מתוח וללא קמטי גיל והבעה, אני ממליצה
  בחום על טיפול מילוי קמטי הבעה וגיל רק אצל אור קוסמדיקס. הטיפולים נעשים
  על ידי מיטב הקוסמטיקאיות הרפואיות ובשיטת מילוי איכותית שנותנת לך תוצאה
  יפה ומהירה! לפרטים על הטיפול וקביעת תור לייעוץ אישי ללא התחייבות לחצי
  על הקישור.

 2. אהלן,
  לכל מי שמעוניין לעשות איפור קבוע לשפתיים ומחפש מקום
  איכותי לשם כך, Womanty היא ההמלצה החמה ממני היום.
  מדובר על סטודיו לאיפור, מקצועי ביותר שפועל כבר שנים
  רבות בענף ומאחוריו מאות אם לא אלפי לקוחות מרוצים.
  להתרשמות כנסו לקישור.

 3. שלום לכולם, אני רוצה להמליץ בחום על ד"ר אסתר גדז'.
  היא מתמחה בניתוחים של טיפולי אנטי אייג'ינג לפנים והיא
  תשמח לרענן את עור הפנים שלכם באמצעות הטיפול המתקדם
  ביותר! לתמונות של עבודות היכנסו לאתר החברה.

 4. שלום לכם,
  אם אתם מעוניינים לברר
  לגבי אופטומטריסט גבעתיים.
  רציתי להמליץ לכם על
  חברת אוטיקה אשר
  מתמחה בתחום זה
  ותשמח לספק לכם מידע
  בכל הקשור בנושא.
  חברה זו בעלת אנשי מקצוע
  מנוסים ואיכותיים שישמחו להעניק
  ללקוחותיהם יחס אישי חם במיוחד.
  לפרטים נוספים היכנסו לאתר זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.